| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Fokuslängd | 137mm |
| Formfaktor | Lådmontering |
| Funktioner | Aktivt larm för sabotage, Brett dynamiskt omfång, Defog, Detektering av stötar, Elektronisk bildstabilisering, HTTPS-kryptering, Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Rörelsedetektering, SD-kort för lokal lagring, Torkare, Vitbalans |
| Färg | |
| Hållbarhet | Motståndskraftig mot korrosion, Vibrationstålig |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP68 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Inspänning | 24V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.4 |
| Max fokuslängd | 137 mm |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Min bländare | f/4 |
| Monteringstyp | Montering i kopplingsdosa, Stolpmontering, Takmontering, Väggfäste |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 32x |
| Paketinnehåll | ExCam XF Q1785 Explosionsskyddad nätverkskameraInstallationsguideWindows Decoder 1-användarlicensWeathershield ExCam XFASKDP03-T Kabel ExCam 5 m (16 ft), EXTB-3 Kopplingsdosa ExCamAXIS Surveillance microSDXC-kort 128 GB |
| Produktgrupp | ExCam |
| Produktnamn | ExCam XF Q1785 Explosionsskyddad nätverkskamera |
| Produkttyp | Bullet-kameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | No |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 11.1kg |
| Maximal drifttemperatur | 60°C |
| CE-märkning | JA |
| Fjärrservice | JA |
| Kortast slutartid | 1/66500 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 1 sekund |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 4.3mm |
| Min. temperatur i drift | -60°C |
| Produktmodell | ExCam XF Q1785 |
| RoHS-kompatibel | Begränsade ämnen Används inte |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01572-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
| Varumärke/Fabrikat |
AXIS Q1809-LE Q1809-LE 8K 41MP Bullet IP-kamera, 2x optisk zoom, 12-24 mm objektiv
Varumärke: AXIS
SKU: 02870-001
84 543 kr