| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 3-8mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | Brett dynamiskt omfång, Brusreducering, Dag/Natt, Detektering av fordon, Detektering av ljud, Detektering av människor, Inbyggd mikrofon, Larm för sabotage, Rörelsedetektering, Röstdetektering, Smart objektdetektering, Stream med flera vyer, Videohanteringssystem |
| Färg | |
| Förpackningstyp | Låda |
| Hållbarhet | Vandalresistent |
| Inbyggd mikrofon | JA |
| Ingress Protection Rating | IP44 |
| Inomhusutomhus | Inomhus |
| Inspänning | 12V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort, Moln |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.3 |
| Max fokuslängd | 8 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 2592 x 1944 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP44, IEC/EN 62262 IK08 |
| Miljövänlig | JA |
| Monteringstyp | Fäste för gruppbox, Fäste för konsol, Montering i kopplingsdosa, Takmontering, Väggfäste |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 3x |
| Paketinnehåll | Extra packning för kabel, Extra skruvpackningar, Installationsguide, kamera, Nyckel för autentisering av ägare, TORX TR20 bits |
| Produktgrupp | Q |
| Produktnamn | AXIS Q9307-LV |
| Produktserie | Q93 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 5MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 1.25kg |
| Maximal drifttemperatur | 40°C |
| Bländare | f/1.3 |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Kortast slutartid | 1/33500 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 1/5 sekund |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 9W |
| Max. luftfuktighet i drift | 0.85 |
| Min fokuslängd | 3mm |
| Min. temperatur i drift | 0°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Nattseende avstånd | 40 m |
| Produktmodell | Q9307-LV |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02487-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS Q9307-LV IP-kupolkamera med multisensor, multi-megapixel, 180° översikt
🟡 Beställningsvara - Leveranstid varierar
AXIS Q9307-LV 02487-001 Multi-sensor IP Dome Camera, Multi-Megapixel, 180° Overview
Artikelnummer: 02487-001
GTIN: 7331021078291
19884,00 kr
Relaterade produkter
-
Axis Domekameror
AXIS-P3925-R P39-serien 2MP Dome-kamera för genomgång, 2,8 mm fast objektiv, 10-pack
Axis DomekamerorAXIS-P3925-R P39-serien 2MP Dome-kamera för genomgång, 2,8 mm fast objektiv, 10-pack
AXIS P3925-R P39-Series 2MP Transit Dome Camera, 2.8mm Fixed Lens, 10-Pack
SKU: 01933-0016089,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalskyddad IP-minidomkamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Axis DomekamerorAXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalskyddad IP-minidomkamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Varumärke: AXISKostnadseffektiv inomhusdome med 4MP och 130° vidvinkel. WDR och Lightfinder för bra bild i alla ljusförhållanden.
AI-analys för person- och fordonsdetektering. Vandalsäker (IK08), enkel installation med PoE.
Perfekt för butiker och kontor.
SKU: 02374-0014892,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea inbyggd IP Dome-kamera, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit, 10-pack
Axis DomekamerorAXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea inbyggd IP Dome-kamera, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit, 10-pack
AXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstream Onboard IP Dome Camera, 3.6mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
SKU: 02671-02153990,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Axis DomekamerorAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Varumärke: AXISAXIS M5526-E är en kompakt och prisvärd PTZ Dome-kamera för både inom- och utomhusbruk.
Den levererar skarp bildkvalitet i 4 MP och har en kraftfull 10x optisk zoom som fångar detaljerade närbilder på avstånd.
Kameran erbjuder kontinuerlig 360° panorering och en snabb autofokus som säkerställer skarpa bilder i varje läge.
SKU: 02768-00113914,00 kr













