| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | RGB CMOS |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | 3D-støjreduktion, Bredt dynamisk område, Støjreduktion, Dag/nat, HTTPS-kryptering, Indtrængningsbeskyttelse, Adgangskodebeskyttelse, Privatlivsmaskering, PTZ, Hvidbalance |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66 |
| IndendørsUdendørs | Indendørs, Udendørs |
| Indgangsspænding | 20V DC, 28V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 4 |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.6 |
| Maksimal brændvidde | 47 mm |
| Maksimal videoopløsning | 2668x1512 |
| Min blændeåbning | f/3 |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 10 gange |
| Produktnavn | M5526-E PTZ-kamera |
| Produktserie | M55 |
| Produkttype | netværkskamera |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Ægte opløsning | 4MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 1 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 50°C |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK09 |
| Hurtigste lukkertid | 1/27000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 0,2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 4,7 mm |
| Min. driftstemperatur | -20°C |
| Minimumsbelysning | 0,01 lux, 0,25 lux |
| Produktmodel | M5526-E |
| RoHS-kompatibel | Uden for rækkevidde |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02768-021 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.264B (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Del 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Del 2/HEVC) Hovedprofil, Motion JPEG, Zipstream |
| Mærke/fabrikat |
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
Mærke: AXIS
Varenummer: 02815-001
10 859 kr.