| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | Not disclosed |
| Image sensor type | RGB CMOS |
| Form factor | Dome |
| Functions | 3D noise reduction, Wide dynamic range, Noise reduction, Day/Night, HTTPS encryption, Intrusion prevention, Password protection, Privacy masking, PTZ, White balance |
| Paint | |
| Sustainability | Vandal-resistant |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Indoors Outdoors | Indoor, Outdoor |
| Input voltage | 20V DC, 28V DC |
| Category | Video surveillance |
| Quantity | 4 |
| Storage type | Memory card |
| Lens type | Varifocal |
| Maximum aperture | f/1.6 |
| Max focus length | 47 mm |
| Maximum video resolution | 2668x1512 |
| My aperture | f/3 |
| Network RJ-45 | YES |
| Optical zoom | 10x |
| Product name | M5526-E PTZ camera |
| Product series | M55 |
| Product type | network camera |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| Real resolution | 4MP |
| Video resolution | 1280x720 |
| Weight | 1kg |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| Remote service | YES |
| Impact Protection Rating | IK09 |
| Fastest shutter speed | 1/27000 second |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 0.2 seconds |
| Max frame rate | 60 fps |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 4.7mm |
| Min. temperature in operation | -20°C |
| Minimum lighting | 0.01lux, 0.25lux |
| Product model | M5526-E |
| RoHS compliant | Out of range |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 02768-021 |
| Manufacturer's web address | |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG, Zipstream |
| Brand/Make |
AXIS F4105-LRE F-series discreet IP dome camera, 2.8 mm lens, IR 10M, IP67, white, 8-pack
Brand: AXIS
SKU: 02364-021
34 213 kr