| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | Ikke oplyst |
| Bildsensortyp | RGB CMOS |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | 3D-brusreducering, Brett dynamiskt omfång, Brusreducering, Dag/Natt, HTTPS-kryptering, Intrångsskydd, Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Vitbalans |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandalresistent |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Inomhusutomhus | Inomhus, Utomhus |
| Inspänning | 20V DC, 28V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Kvantitet | 4 |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.6 |
| Max fokuslängd | 47 mm |
| Maximal videoupplösning | 2668 x 1512 |
| Min bländare | f/3 |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 10x |
| Produktnamn | M5526-E PTZ-kamera |
| Produktserie | M55 |
| Produkttyp | nätverkskamera |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| Verklig upplösning | 4MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 1kg |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK09 |
| Kortast slutartid | 1/27000 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 0,2 sekunder |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 4.7mm |
| Min. temperatur i drift | -20°C |
| Minimum belysning | 0.01lux, 0.25lux |
| Produktmodell | M5526-E |
| RoHS-kompatibel | Utanför räckvidd |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02768-021 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG, Zipstream |

7 413 kr






