| Limited warranty | Not disclosed |
|---|---|
| Image sensor type | CMOS |
| Wide dynamic range | YES |
| Certifications | EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES(A)/NMB(A), KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 101mm |
| Focal length | 2.9mm |
| Form factor | Dome |
| Paint | |
| Sustainability | Vandal-resistant |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Indoors Outdoors | Outdoor |
| Category | Video surveillance |
| Storage type | Memory card |
| Lens mount type | M12 |
| Lens type | Almost |
| Maximum aperture | f/2 |
| Max focus length | 2.9mm |
| Maximum video resolution | 1920x1080 |
| Environmental certification | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK08, NEMA 250 Type 4X |
| Environmentally friendly | YES |
| Night vision | YES |
| Night vision type | Infrared (IR) |
| Network RJ-45 | YES |
| Package Contents | Cable sealsCameraContact protectionInstallation guideOwner authentication key |
| Product group | M |
| Product name | AXIS M3125-LVE Black |
| Product series | M31 |
| Product type | Fixed dome cameras |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| TAA-compatible | YES |
| Real resolution | 2MP |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| Aperture | f/2.0 |
| Certification and standards | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Fastest shutter speed | 1/25000 second |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 2 seconds |
| Max frame rate | 60 fps |
| Max power consumption | 11W |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 2.9 mm |
| Min. temperature in operation | -30°C |
| Minimum lighting | 0.03 lux |
| Supported memory cards | YES |
| Night vision distance | 20 m |
| Product model | 02917-001 |
| RoHS compliant | Out of range |
| Power over Ethernet PoE | YES |
| Supported network protocols | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 02917-001 |
| Manufacturer's web address | |
| Country of manufacture | KH |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265 |
| Brand/Make |
AXIS P3277-LVE P32-series 5MP Outdoor IP Camera with built-in microphone, 3.0-8.5 mm varifocal lens, AI-powered, OptimizedIR
Brand: AXIS
SKU: 03213-001
13 811 kr