| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | Not disclosed |
| Image sensor type | RGB CMOS |
| Form factor | Kupol |
| Functions | 3D-brusreducering, Brett dynamiskt omfång, Brusreducering, Dag/Natt, HTTPS-kryptering, Intrångsskydd, Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Vitbalans |
| Paint | |
| Sustainability | Vandalresistent |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Indoors Outdoors | Indoor, Outdoor |
| Input voltage | 20V DC, 28V DC |
| Category | Video surveillance |
| Quantity | 4 |
| Storage type | Memory card |
| Lens type | Varifocal |
| Maximum aperture | f/1.6 |
| Max focus length | 47 mm |
| Maximum video resolution | 2668x1512 |
| My aperture | f/3 |
| Network RJ-45 | YES |
| Optical zoom | 10x |
| Product name | M5526-E PTZ-kamera |
| Product series | M55 |
| Product type | network camera |
| Field of view | Horisontell, Vertikal |
| Real resolution | 4MP |
| Video resolution | 1280x720 |
| Weight | 1kg |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| Remote service | YES |
| Impact Protection Rating | IK09 |
| Fastest shutter speed | 1/27000 sekund |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 0,2 sekunder |
| Max frame rate | 60 fps |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 4.7mm |
| Min. temperature in operation | -20°C |
| Minimum lighting | 0.01lux, 0.25lux |
| Product model | M5526-E |
| RoHS compliant | Out of range |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 02768-021 |
| Manufacturer's web address | |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG, Zipstream |
AXIS M5526-E 4MP PTZ-kamera för inomhus- och utomhusbruk med 10x zoom och fokusåterkallning
🟡 Made to order - Delivery time varies
AXIS M5526-E 4MP Indoor and Outdoor PTZ Camera with 10x Zoom and Focus Recall
Item number: 02768-021
GTIN: 7331021088382
55393,00 kr
Related products
-
Axis dome cameras
AXIS M3215-LVE M32 Series, 2MP Zipstream IP Dome Camera with DLPU, 2.8mm Fixed Lens, IR 30M, IP66 (replaces M3205-LVE)
Axis dome camerasAXIS M3215-LVE M32 Series, 2MP Zipstream IP Dome Camera with DLPU, 2.8mm Fixed Lens, IR 30M, IP66 (replaces M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR and OptimisedIR with 30 metres of IR illumination ensure excellent image quality in all lighting conditions. The camera has IP66 protection for outdoor use and built-in cybersecurity.
SKU: 02371-0017811,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M3086-V M30 Series, 4MP vandal-resistant IP mini dome camera with zipstream, 2.4mm fixed lens, IP42
Axis dome camerasAXIS M3086-V M30 Series, 4MP vandal-resistant IP mini dome camera with zipstream, 2.4mm fixed lens, IP42
Varumärke: AXISCost-effective indoor dome with 4MP and 130° wide angle. WDR and Lightfinder for good image in all light conditions.
AI analysis for person and vehicle detection. Vandal-proof (IK08), easy installation with PoE.
Ideal for shops and offices.
SKU: 02374-0014892,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
Axis dome camerasAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
AXIS P3277-LVE P32 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera with Built-In Microphone, 3.0-8.5mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03213-00113251,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M4216-V M42 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 3-6mm Varifocal Lens, IP42, White
Axis dome camerasAXIS M4216-V M42 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 3-6mm Varifocal Lens, IP42, White
Varumärke: AXISCompact indoor dome with 3-6mm varifocal lens and remote zoom/focus. 4MP sensor with WDR and Lightfinder for good image in all light conditions.
Built-in AI processor for deep learning analysis with person and vehicle detection.
HDMI output for local image display, IP42/IK08 protected. Ideal for shops, offices and public environments.
SKU: 02112-0016352,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis dome camerasAXIS M4228-LVE M42-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4228-LVE M42 Series 8MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02816-00111204,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis dome camerasAXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4227-LVE M42 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02815-0019885,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS F4105-LRE Diskret IP-kupolkamera i F-serien, 2,8 mm objektiv, IR 10M, IP67, vit, 8-pack
Axis dome camerasAXIS F4105-LRE Diskret IP-kupolkamera i F-serien, 2,8 mm objektiv, IR 10M, IP67, vit, 8-pack
AXIS F4105-LRE F Series, Discreet IP Dome Camera, 2.8mm Lens, IR 10M, IP67, White, 8-Pack
SKU: 02364-02133694,00 kr














