| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | 5 years |
| Image sensor type | CMOS |
| Wide dynamic range | YES |
| Certifications | CISPR 24, CISPR 35, EAC, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Focal length | 3.2mm |
| Form factor | Bullet |
| Functions | Aktivt larm för sabotage, Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, Inbyggd infraröd belysningsarmatur, Rörelsedetektering |
| Paint | |
| Sustainability | Dammtät, Stötdämpande, Vattentät |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Indoors Outdoors | Outdoor |
| Recording format | Full HD |
| Category | Video surveillance |
| Storage type | Memory card |
| Lens type | Almost |
| Max focus length | 2.80 mm |
| Maximum resolution | 1280x720 |
| Maximum video resolution | 1920x1080 |
| Environmental certification | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK08 |
| Mounting type | Fäste för konsol, Takmontering, Väggfäste |
| Night vision | YES |
| Night vision type | Infrared |
| Network RJ-45 | YES |
| Product group | M |
| Product name | AXIS M2035-LE Svart |
| Product series | M20 |
| Product type | Fixed cameras |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| TAA-compatible | no |
| Real resolution | 2MP |
| Video resolution | 1280x720 |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| Aperture | f/1.4 |
| Certification and standards | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Remote service | YES |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 1/5 sekund |
| Max frame rate | 30fps |
| Max power consumption | 13W |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 2.8mm |
| Min. temperature in operation | -30°C |
| Minimum lighting | 0 lux |
| Supported memory cards | YES |
| Product model | M2035-LE |
| RoHS compliant | Compatible |
| Power over Ethernet PoE | YES |
| Supported network protocols | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 02131-001 |
| Manufacturer's web address | |
| Country of manufacture | TH |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
AXIS M2035-LE M20 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera with Deep Learning, 3.2mm Fixed Lens, IR 20M, IP67, Black
🟡 Made to order - Delivery time varies
AXIS M2035-LE M20 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera with Deep Learning, 3.2mm Fixed Lens, IR 20M, IP67, Black
Item number: 02131-001
GTIN: 7331021073043
5000,00 kr
Related products
-
Axis bullet cameras
AXIS M2036-LE M20 Series 4MP Zipstream IP Bullet Camera 2.4mm Fixed Lens IR 20M IP66 White
Axis bullet camerasAXIS M2036-LE M20 Series 4MP Zipstream IP Bullet Camera 2.4mm Fixed Lens IR 20M IP66 White
Varumärke: AXISAXIS M2036-LE is an affordable 4MP bullet camera with a 2.4mm lens and 129° wide field of view.
With AI analysis (DLPU), IR illumination up to 20m and WDR, it ensures reliable surveillance in all lighting conditions.
IP66 protection for outdoor use.
SKU: 02125-0015689,00 kr -
Axis bullet cameras
AXIS P1487-LE P14-series 5MP Outdoor IP Camera, 3-9 mm varifocal lens, AI-powered, OptimizedIR
Axis bullet camerasAXIS P1487-LE P14-series 5MP Outdoor IP Camera, 3-9 mm varifocal lens, AI-powered, OptimizedIR
AXIS P1487-LE P14 Series 5MP Outdoor Bullet IP Camera, 3-9mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03183-00111924,00 kr -
Axis bullet cameras
AXIS P1468-LE P14 Series, Zipstream IP Bullet Camera, 6.2-12.9 mm varifocal lens, IP67 (replaces P1448-LE)
Axis bullet camerasAXIS P1468-LE P14 Series, Zipstream IP Bullet Camera, 6.2-12.9 mm varifocal lens, IP67 (replaces P1448-LE)
Varumärke: AXISAXIS P1468-LE P14 Series, Zipstream IP Bullet Camera, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IP67 (Replaces P1448-LE)
SKU: 02342-00113914,00 kr -
Axis bullet cameras
AXIS P1475-LE P14-series 2MP Outdoor IP Camera, 3-9 mm varifocal lens, AI-powered, OptimizedIR
Axis bullet camerasAXIS P1475-LE P14-series 2MP Outdoor IP Camera, 3-9 mm varifocal lens, AI-powered, OptimizedIR
AXIS P1475-LE P14 Series 2MP Outdoor Bullet IP Camera, 3-9mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03181-0019271,00 kr -
Axis bullet cameras
AXIS Q1785 Explosion-proof Series, WDR IP68 2MP 4.3-137 mm varifocal lens 32 x optical zoom IP Bullet Camera
Axis bullet camerasAXIS Q1785 Explosion-proof Series, WDR IP68 2MP 4.3-137 mm varifocal lens 32 x optical zoom IP Bullet Camera
AXIS Q1785 Explosion-Protected Series, WDR IP68 2MP 4.3-137mm Varifocal Lens 32 x Optical Zoom IP Bullet Camera
SKU: 01572-001142549,00 kr -
Axis bullet cameras
AXIS P1465-LE P14 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera, 29mm Lens, IR 80M, IP67, White
Axis bullet camerasAXIS P1465-LE P14 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera, 29mm Lens, IR 80M, IP67, White
Varumärke: AXISAXIS P1465-LE P14 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera, 29mm Lens, IR 80M, IP67, White
SKU: 02340-00110598,00 kr
















