| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | 5 years |
| Image sensor type | CMOS |
| Wide dynamic range | YES |
| Focal length | 137mm |
| Form factor | Lådmontering |
| Functions | Aktivt larm för sabotage, Brett dynamiskt omfång, Defog, Detektering av stötar, Elektronisk bildstabilisering, HTTPS-kryptering, Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Rörelsedetektering, SD-kort för lokal lagring, Torkare, Vitbalans |
| Paint | |
| Sustainability | Motståndskraftig mot korrosion, Vibrationstålig |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP68 |
| Indoors Outdoors | Outdoor |
| Recording format | Full HD |
| Input voltage | 24V DC |
| Category | Video surveillance |
| Storage type | Memory card |
| Lens type | Varifocal |
| Maximum aperture | f/1.4 |
| Max focus length | 137 mm |
| Maximum video resolution | 1920x1080 |
| My aperture | f/4 |
| Mounting type | Montering i kopplingsdosa, Stolpmontering, Takmontering, Väggfäste |
| Network RJ-45 | YES |
| Optical zoom | 32x |
| Package Contents | ExCam XF Q1785 Explosionsskyddad nätverkskameraInstallationsguideWindows Decoder 1-användarlicensWeathershield ExCam XFASKDP03-T Kabel ExCam 5 m (16 ft), EXTB-3 Kopplingsdosa ExCamAXIS Surveillance microSDXC-kort 128 GB |
| Product group | ExCam |
| Product name | ExCam XF Q1785 Explosionsskyddad nätverkskamera |
| Product type | Bullet-kameror |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| TAA-compatible | no |
| Real resolution | 2MP |
| Video resolution | 1280x720 |
| Weight | 11.1kg |
| Maximum operating temperature | 60°C |
| CE marking | YES |
| Remote service | YES |
| Fastest shutter speed | 1/66500 second |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 1 second |
| Max frame rate | 60 fps |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 4.3mm |
| Min. temperature in operation | -60°C |
| Product model | ExCam XF Q1785 |
| RoHS compliant | Begränsade ämnen Används inte |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 01572-001 |
| Manufacturer's web address | |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS P1465-LE P14 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera, 9mm Lens, IR 40M, IP67, White
Brand: AXIS
SKU: 02339-001
9 885 kr