| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | Not disclosed |
| Image sensor type | CMOS |
| Wide dynamic range | YES |
| Certifications | CISPR 32 Class A, ECE R10 rev.06, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Focal length | 3.6mm |
| Form factor | Dome |
| Functions | Brett dynamiskt omfång, Robust konstruktion, SD-kort för lokal lagring |
| Paint | |
| Packaging type | Bulk |
| Sustainability | Stöttålig, Vibrationstålig |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Indoors Outdoors | Indoor |
| Recording format | Full HD |
| Category | Video surveillance |
| Quantity | 10 |
| Storage type | Memory card |
| Lens mount type | M12 |
| Lens type | Almost |
| Max focus length | 3.60 mm |
| Maximum resolution | 1280x720 |
| Maximum video resolution | 1920x1080 |
| Environmental certification | EN 50155 Class OT1/ST2 (2021), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10 |
| Mounting type | Fordonsfäste |
| Network RJ-45 | YES |
| Product group | P |
| Product name | AXIS P3905-R Mk III M12 3.6 mm 10P |
| Product series | P39 |
| Product type | Fasta kupolkameror |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| Real resolution | 2MP |
| Video resolution | 1280x720 |
| Maximum operating temperature | 55°C |
| Aperture | f/2.0 |
| Certification and standards | ONVIF A, ONVIF C, ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Remote service | YES |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Lens included | YES |
| Max frame rate | 45 fps |
| Max power consumption | 3W |
| My focus length | 3.6mm |
| Min. temperature in operation | -30°C |
| Supported memory cards | YES |
| Product model | P3905-R Mk III M12 |
| RoHS compliant | Compatible |
| Power over Ethernet PoE | YES |
| Supported network protocols | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 02671-021 |
| Manufacturer's web address | |
| Country of manufacture | PL |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
AXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstrea Built-in IP Dome Camera, 3.6 mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
🟡 Made to order - Delivery time varies
AXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstream Onboard IP Dome Camera, 3.6mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
Item number: 02671-021
GTIN: 7331021081444
53990,00 kr
Related products
-
Axis dome cameras
AXIS P4705-PLVE P47 Series, 2x2MP Zipstream 360° 2.5x Optical Zoom Multisensor IP Panoramic Dome Camera, 3.26-8.12mm Varifocal Lens, IP67
Axis dome camerasAXIS P4705-PLVE P47 Series, 2x2MP Zipstream 360° 2.5x Optical Zoom Multisensor IP Panoramic Dome Camera, 3.26-8.12mm Varifocal Lens, IP67
Varumärke: AXISAXIS P4705-PLVE is an advanced 360° panoramic camera with dual 2MP sensors and 2.5x optical zoom.
With 360° IR illumination, Lightfinder technology and AI analysis on both sensors, it provides complete surveillance with exceptional image quality. IP67 protection for outdoor use.
SKU: 02415-00112852,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M4318-PLVE M43 Series, 12MP outdoor panoramic IP mini dome camera
Varumärke: AXISAxis M4318-PLVE 12MP Panorama Mini-Dome
Outdoor camera with 360° view and 12MP sensor.
Built-in IR illumination for night vision, deep learning analysis for person and vehicle detection.
IP66/IK10 protected, PoE powered.
Ideal for advanced outdoor monitoring.
SKU: 02511-00111924,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS Q3628-VE Q36 Series 8MP Zipstream IP Dome Camera 6.2-12.9mm Varifocal Lens IP66 White
Axis dome camerasAXIS Q3628-VE Q36 Series 8MP Zipstream IP Dome Camera 6.2-12.9mm Varifocal Lens IP66 White
AXIS Q3628-VE Q36 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IP66, White
SKU: 02617-00122537,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS Q3626-VE Q36 Series 4MP Zipstream IP Dome Camera 4.3-8.6mm Varifocal Lens IP66 White
Axis dome camerasAXIS Q3626-VE Q36 Series 4MP Zipstream IP Dome Camera 4.3-8.6mm Varifocal Lens IP66 White
AXIS Q3626-VE Q36 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 4.3-8.6mm Varifocal Lens, IP66, White
SKU: 02616-00118464,00 kr















