| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | 3 years |
| Image sensor type | CMOS |
| Diameter | 232 mm |
| Form factor | Dome |
| Functions | Automatisk avfuktning, Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, Elektronisk bildstabilisering, HTTPS-kryptering, Intrångsskydd, Kompensation för högdagrar (HLC), Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Vitbalans |
| Paint | |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Indoors Outdoors | Outdoor |
| Recording format | HD |
| Input voltage | 100V AC, 240V AC |
| Category | Video surveillance |
| Storage type | Memory card |
| Lens type | Varifocal |
| Maximum aperture | f/1.6 |
| Max focus length | 127.50 mm |
| Maximum video resolution | 1280x720 |
| My aperture | f/4.2 |
| Network RJ-45 | YES |
| Optical zoom | 30x |
| Product name | Q6074-E PTZ-nätverkskamera |
| Product type | network camera |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| Video resolution | 1280x720 |
| Weight | 3.75kg |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| CE marking | YES |
| Remote service | YES |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Fastest shutter speed | 1/11000 sekund |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 1/3 sekund |
| Max frame rate | 60 fps |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 4.3mm |
| Min. temperature in operation | -50°C |
| Product model | Q6074-E |
| RoHS compliant | Compatible |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 01973-301 |
| Manufacturer's web address | |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG, Zipstream |
Related products
-
Axis dome cameras
AXIS P4705-PLVE P47 Series, 2x2MP Zipstream 360° 2.5x Optical Zoom Multisensor IP Panoramic Dome Camera, 3.26-8.12mm Varifocal Lens, IP67
Axis dome camerasAXIS P4705-PLVE P47 Series, 2x2MP Zipstream 360° 2.5x Optical Zoom Multisensor IP Panoramic Dome Camera, 3.26-8.12mm Varifocal Lens, IP67
Varumärke: AXISAXIS P4705-PLVE is an advanced 360° panoramic camera with dual 2MP sensors and 2.5x optical zoom.
With 360° IR illumination, Lightfinder technology and AI analysis on both sensors, it provides complete surveillance with exceptional image quality. IP67 protection for outdoor use.
SKU: 02415-00112852,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS F4105-LRE F-series discreet IP dome camera, 2.8 mm lens, IR 10M, IP67, white, 8-pack
Axis dome camerasAXIS F4105-LRE F-series discreet IP dome camera, 2.8 mm lens, IR 10M, IP67, white, 8-pack
AXIS F4105-LRE F Series, Discreet IP Dome Camera, 2.8mm Lens, IR 10M, IP67, White, 8-Pack
SKU: 02364-02133694,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstrea Built-in IP Dome Camera, 3.6 mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
Axis dome camerasAXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstrea Built-in IP Dome Camera, 3.6 mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
AXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstream Onboard IP Dome Camera, 3.6mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
SKU: 02671-02153990,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M4228-LVE M42-series 8MP Outdoor IP Camera, WDR, optimized IR, 3.2-7.2 mm varifocal lens
Axis dome camerasAXIS M4228-LVE M42-series 8MP Outdoor IP Camera, WDR, optimized IR, 3.2-7.2 mm varifocal lens
AXIS M4228-LVE M42 Series 8MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02816-00111204,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
Axis dome camerasAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
AXIS P3277-LVE P32 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera with Built-In Microphone, 3.0-8.5mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03213-00113251,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M3086-V 4MP Indoor Mini Dome Camera with Deep Learning
Varumärke: AXISCompact indoor dome with deep learning analytics. 4MP, 130° wide angle, WDR and Lightfinder for good image even in low light. Built-in AI for person and vehicle detection.
Vandal-proof (IK08), easy installation with PoE. Ideal for smart monitoring with advanced analytics.
SKU: 02832-0015026,00 kr














