| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | EAC, ECE R10 rev.05 (?E-ma?rk), EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 110 mm |
| Fokuslängd | 2.8mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | Dag/Natt, Defog, Detektering av stötar, Elektronisk bildstabilisering, HTTPS-kryptering, Larm för sabotage, Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Rörelsedetektering, SD-kort för lokal lagring |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandalresistent |
| Höjd | 49.4 mm |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Inomhus, Utomhus |
| Inspelningsformat | HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/1.6 |
| Max fokuslängd | 2.80 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | EN 50155 Class OT2/ST2 (2021), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60068-2-78, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Category 1 Class B, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstyp | Fordonsfäste, Hängande montering, Väggfäste |
| Nattseende | JA |
| NDAA-kompatibel | JA |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Paketinnehåll | P3925-R Nätverkskamera Installationsguide Windows Decoder 1-användarlicens, Borrhålsmall Linsverktyg Resistorx L-nyckel |
| Produktgrupp | P |
| Produktnamn | AXIS P3925-R M12 |
| Produktserie | P39 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 410g |
| Maximal drifttemperatur | 55°C |
| Bländare | f/1.6 |
| CE-märkning | JA |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/33500 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 2 sekunder |
| Max belysning | 1.6 lux |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 6W |
| Max. luftfuktighet i drift | 0.95 |
| Min fokuslängd | 2.8mm |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Minimum belysning | 0.01 Lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | P3925-R |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01933-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | JP |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS-P3925-R P39-serien 2MP Dome-kamera för genomgång, 2,8 mm fast objektiv, 10-pack
🟡 Beställningsvara - Leveranstid varierar
AXIS P3925-R P39-Series 2MP Transit Dome Camera, 2.8mm Fixed Lens, 10-Pack
Artikelnummer: 01933-001
GTIN: 7331021069275
6089,00 kr
Relaterade produkter
-
Axis Domekameror
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis DomekamerorAXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4227-LVE M42 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02815-0019885,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Axis DomekamerorAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Varumärke: AXISAXIS M5526-E är en kompakt och prisvärd PTZ Dome-kamera för både inom- och utomhusbruk.
Den levererar skarp bildkvalitet i 4 MP och har en kraftfull 10x optisk zoom som fångar detaljerade närbilder på avstånd.
Kameran erbjuder kontinuerlig 360° panorering och en snabb autofokus som säkerställer skarpa bilder i varje läge.
SKU: 02768-00113914,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalskyddad IP-minidomkamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Axis DomekamerorAXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalskyddad IP-minidomkamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Varumärke: AXISKostnadseffektiv inomhusdome med 4MP och 130° vidvinkel. WDR och Lightfinder för bra bild i alla ljusförhållanden.
AI-analys för person- och fordonsdetektering. Vandalsäker (IK08), enkel installation med PoE.
Perfekt för butiker och kontor.
SKU: 02374-0014892,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
Axis DomekamerorAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
AXIS P3277-LVE P32 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera with Built-In Microphone, 3.0-8.5mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03213-00113251,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS Q3628-VE Q36-serien, 8 MP Zipstream IP Dome-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
Axis DomekamerorAXIS Q3628-VE Q36-serien, 8 MP Zipstream IP Dome-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
AXIS Q3628-VE Q36 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IP66, White
SKU: 02617-00122537,00 kr















