| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | Ikke oplyst |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 32 Class A, ECE R10 rev.06, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 110 mm |
| Fokuslängd | 3.6mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | 3D digital brusreducering, Ansiktsavkänning, Dag/Natt, Defog, Inbyggd HLC, Inbyggd IR LED, Kompensation för motljus (BLC), Ljudkomprimering, Maskering av integritet, Region av intresse, Rörelsedetektering, Utlösning av larm |
| Färg | |
| Hållbarhet | Dammtät, Stötdämpande, Vattentät |
| Höjd | 50 mm |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/2 |
| Max fokuslängd | 3.60 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10 |
| Miljövänlig | JA |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Paketinnehåll | KameraInstallationsguideWindows®-avkodare 1-användarlicensObjektiv också |
| Produktgrupp | WizMind |
| Produktnamn | AXIS M3905-R RJ45 3.6 mm |
| Produktserie | M39 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 241g |
| Maximal drifttemperatur | 55°C |
| Bländare | f/2.0 |
| Certifiering och standarder | ONVIF A, ONVIF C, ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/19000 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 1/5 sekund |
| Max bildhastighet | 45 fps |
| Max effektförbrukning | 3W |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 3.6mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minimum belysning | 0.07 Lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | M3905-R |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02501-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS M3905-R 2MP inbyggd IP-kupolkamera för övervakning med Zipstream, 3,6 mm objektiv, IP67, vit
🟡 Beställningsvara - Leveranstid varierar
AXIS M3905-R 2MP Zipstream Onboard Surveillance IP Dome Camera, 3.6mm Lens, IP67, White
Artikelnummer: 02501-001
GTIN: 7331021078307
4340,00 kr
Relaterade produkter
-
Axis Domekameror
AXIS M4216-V M42-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 3-6 mm varifokalt objektiv, IP42, vit
Axis DomekamerorAXIS M4216-V M42-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 3-6 mm varifokalt objektiv, IP42, vit
Varumärke: AXISKompakt inomhusdome med 3-6mm varifokalt objektiv och fjärrstyrd zoom/fokus. 4MP-sensor med WDR och Lightfinder för bra bild i alla ljusförhållanden.
Inbyggd AI-processor för deep learning-analys med person- och fordonsdetektering.
HDMI-utgång för lokal bildvisning, IP42/IK08-skyddad. Perfekt för butiker, kontor och offentliga miljöer.
SKU: 02112-0016352,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis DomekamerorAXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4227-LVE M42 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02815-0019885,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokalt objektiv, IP67
Axis DomekamerorAXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokalt objektiv, IP67
Varumärke: AXISAXIS P4705-PLVE är en avancerad 360° panoramakamera med dubbla 2MP-sensorer och 2.5x optisk zoom.
Med 360° IR-belysning, Lightfinder-teknik och AI-analys på båda sensorer ger den komplett övervakning med exceptionell bildkvalitet. IP67-skydd för utomhusbruk.
SKU: 02415-00112852,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Axis DomekamerorAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Varumärke: AXISAXIS M5526-E är en kompakt och prisvärd PTZ Dome-kamera för både inom- och utomhusbruk.
Den levererar skarp bildkvalitet i 4 MP och har en kraftfull 10x optisk zoom som fångar detaljerade närbilder på avstånd.
Kameran erbjuder kontinuerlig 360° panorering och en snabb autofokus som säkerställer skarpa bilder i varje läge.
SKU: 02768-00113914,00 kr















