| Connection technology | Wired |
|---|---|
| Limited warranty | Not disclosed |
| Image sensor type | RGB CMOS |
| Form factor | Kupol |
| Functions | 3D-brusreducering, Brett dynamiskt omfång, Brusreducering, Dag/Natt, HTTPS-kryptering, Intrångsskydd, Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Vitbalans |
| Paint | |
| Sustainability | Vandalresistent |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Indoors Outdoors | Indoor, Outdoor |
| Input voltage | 20V DC, 28V DC |
| Category | Video surveillance |
| Quantity | 4 |
| Storage type | Memory card |
| Lens type | Varifocal |
| Maximum aperture | f/1.6 |
| Max focus length | 47 mm |
| Maximum video resolution | 2668x1512 |
| My aperture | f/3 |
| Network RJ-45 | YES |
| Optical zoom | 10x |
| Product name | M5526-E PTZ-kamera |
| Product series | M55 |
| Product type | network camera |
| Field of view | Horisontell, Vertikal |
| Real resolution | 4MP |
| Video resolution | 1280x720 |
| Weight | 1kg |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| Remote service | YES |
| Impact Protection Rating | IK09 |
| Fastest shutter speed | 1/27000 sekund |
| Lens included | YES |
| Slowest shutter speed | 0,2 sekunder |
| Max frame rate | 60 fps |
| Max. humidity in operation | 1 |
| My focus length | 4.7mm |
| Min. temperature in operation | -20°C |
| Minimum lighting | 0.01lux, 0.25lux |
| Product model | M5526-E |
| RoHS compliant | Out of range |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Manufacturer's part number | 02768-021 |
| Manufacturer's web address | |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG, Zipstream |
AXIS M5526-E 4MP PTZ-kamera för inomhus- och utomhusbruk med 10x zoom och fokusåterkallning
🟡 Made to order - Delivery time varies
AXIS M5526-E 4MP Indoor and Outdoor PTZ Camera with 10x Zoom and Focus Recall
Item number: 02768-021
GTIN: 7331021088382
55393,00 kr
Related products
-
Axis dome cameras
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis dome camerasAXIS M4228-LVE M42-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4228-LVE M42 Series 8MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02816-00111204,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M3216-LVE M32 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 2.9mm Fixed Lens, IR 30M, IP66, White
Axis dome camerasAXIS M3216-LVE M32 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 2.9mm Fixed Lens, IR 30M, IP66, White
Varumärke: AXISA cost-effective 4MP dome camera with advanced imaging technology for excellent image quality in all lighting conditions.
The camera has built-in AI analysis to identify people and vehicles directly in the camera, as well as audio and I/O connections for system integration.
With IP66/I
SKU: 02372-0019138,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS P4705-PLVE P47 Series, 2x2MP Zipstream 360° 2.5x Optical Zoom Multisensor IP Panoramic Dome Camera, 3.26-8.12mm Varifocal Lens, IP67
Axis dome camerasAXIS P4705-PLVE P47 Series, 2x2MP Zipstream 360° 2.5x Optical Zoom Multisensor IP Panoramic Dome Camera, 3.26-8.12mm Varifocal Lens, IP67
Varumärke: AXISAXIS P4705-PLVE is an advanced 360° panoramic camera with dual 2MP sensors and 2.5x optical zoom.
With 360° IR illumination, Lightfinder technology and AI analysis on both sensors, it provides complete surveillance with exceptional image quality. IP67 protection for outdoor use.
SKU: 02415-00112852,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS Q3628-VE Q36-serien, 8 MP Zipstream IP Dome-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
Axis dome camerasAXIS Q3628-VE Q36-serien, 8 MP Zipstream IP Dome-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
AXIS Q3628-VE Q36 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IP66, White
SKU: 02617-00122537,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 4,3-8,6 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
Axis dome camerasAXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 4,3-8,6 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
AXIS Q3626-VE Q36 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 4.3-8.6mm Varifocal Lens, IP66, White
SKU: 02616-00118464,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS Q3538-SLVE Q35-serien, 8MP Zipstream IP Dome-kamera med Deep Learning, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IR 40M, IP66 (ersätter Q3517-SLVE)
Axis dome camerasAXIS Q3538-SLVE Q35-serien, 8MP Zipstream IP Dome-kamera med Deep Learning, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IR 40M, IP66 (ersätter Q3517-SLVE)
AXIS Q3538-SLVE Q35 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera with Deep Learning, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IR 40M, IP66 (Replaces Q3517-SLVE)
SKU: 02463-00123864,00 kr















