| Limited warranty | 5 years |
|---|---|
| Wide dynamic range | YES |
| Focal length | 3.4-9.8mm |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Category | Video surveillance |
| Lens type | Varifocal |
| Max focus length | 9.8 mm |
| Product series | P32 |
| Real resolution | 2MP |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Lens included | YES |
| Max frame rate | 60 fps |
| My focus length | 3.4 mm |
| RoHS compliant | Compatible |
| Manufacturer's part number | 02981-001 |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265 |
Related products
-
Axis dome cameras
AXIS M4227-LVE M42-series 5MP Outdoor IP Camera, WDR, optimized IR, 3.2-7.2 mm varifocal lens
Axis dome camerasAXIS M4227-LVE M42-series 5MP Outdoor IP Camera, WDR, optimized IR, 3.2-7.2 mm varifocal lens
AXIS M4227-LVE M42 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02815-0019885,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome Camera, indoor and outdoor, 10x zoom and Focus Recall
Axis dome camerasAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome Camera, indoor and outdoor, 10x zoom and Focus Recall
Varumärke: AXISAXIS M5526-E is a compact and affordable PTZ Dome camera for both indoor and outdoor use.
It delivers sharp 4MP image quality and features a powerful 10x optical zoom that captures detailed close-ups from a distance.
The camera offers continuous 360° panning and a fast autofocus that ensures sharp images in every mode.
SKU: 02768-00113914,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS Q3538-SLVE Q35 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera with Deep Learning, 6.2-12.9 mm Varifocal Lens, IR 40M, IP66 (replaces Q3517-SLVE)
Axis dome camerasAXIS Q3538-SLVE Q35 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera with Deep Learning, 6.2-12.9 mm Varifocal Lens, IR 40M, IP66 (replaces Q3517-SLVE)
AXIS Q3538-SLVE Q35 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera with Deep Learning, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IR 40M, IP66 (Replaces Q3517-SLVE)
SKU: 02463-00123864,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M3215-LVE M32 Series, 2MP Zipstream IP Dome Camera with DLPU, 2.8mm Fixed Lens, IR 30M, IP66 (replaces M3205-LVE)
Axis dome camerasAXIS M3215-LVE M32 Series, 2MP Zipstream IP Dome Camera with DLPU, 2.8mm Fixed Lens, IR 30M, IP66 (replaces M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR and OptimisedIR with 30 metres of IR illumination ensure excellent image quality in all lighting conditions. The camera has IP66 protection for outdoor use and built-in cybersecurity.
SKU: 02371-0017811,00 kr -
Axis dome cameras
AXIS M4228-LVE M42-series 8MP Outdoor IP Camera, WDR, optimized IR, 3.2-7.2 mm varifocal lens
Axis dome camerasAXIS M4228-LVE M42-series 8MP Outdoor IP Camera, WDR, optimized IR, 3.2-7.2 mm varifocal lens
AXIS M4228-LVE M42 Series 8MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02816-00111204,00 kr















