| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | Ikke oplyst |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 32 Class A, ECE R10 rev.06, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 110 mm |
| Fokuslängd | 3.6mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | 3D digital brusreducering, Automatisk förstärkningskontroll, Brett dynamiskt omfång, Detektering av buller, Detektering av fordon, HTTPS-kryptering, Kompensation för högdagrar (HLC), Kompensation för motljus (BLC), Maskering av integritet, Spegel, Videohanteringssystem, Vitbalans |
| Färg | |
| Hållbarhet | Dammtät, Stötdämpande, Vattentät |
| Höjd | 50 mm |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/2 |
| Max fokuslängd | 3.60 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstyp | Fordonsfäste |
| Produktgrupp | M |
| Produktnamn | AXIS M3905-R M12 3.6 mm |
| Produktserie | M39 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 241g |
| Maximal drifttemperatur | 70°C |
| Bländare | f/2.0 |
| Certifiering och standarder | ONVIF A, ONVIF C, ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/19000 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 1/5 sekund |
| Max bildhastighet | 45 fps |
| Max effektförbrukning | 3W |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 3.6mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | M3905-R M12 |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02502-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | Zipstream |
AXIS M3905-R 2MP inbyggd IP-kamera för övervakning med Zipstream, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit
🟡 Beställningsvara - Leveranstid varierar
AXIS M3905-R 2MP Zipstream Onboard Surveillance IP Dome Camera, 3.6mm Lens, IP67, M12, White
Artikelnummer: 02502-001
GTIN: 7331021078321
4340,00 kr
Relaterade produkter
-
Axis Domekameror
AXIS M4218-LV 8MP kupolkamera, 3,5-6,6 mm varifokalt objektiv, OptimizedIR, DLPU, vit
Axis DomekamerorAXIS M4218-LV 8MP kupolkamera, 3,5-6,6 mm varifokalt objektiv, OptimizedIR, DLPU, vit
AXIS M4218-LV 8MP Dome Camera, 3.5-6.6mm Varifocal Lens, OptimizedIR, DLPU, White
SKU: 02679-0017413,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS-P3925-R P39-serien 2MP Dome-kamera för genomgång, 2,8 mm fast objektiv, 10-pack
Axis DomekamerorAXIS-P3925-R P39-serien 2MP Dome-kamera för genomgång, 2,8 mm fast objektiv, 10-pack
AXIS P3925-R P39-Series 2MP Transit Dome Camera, 2.8mm Fixed Lens, 10-Pack
SKU: 01933-0016089,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
Axis DomekamerorAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
AXIS P3277-LVE P32 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera with Built-In Microphone, 3.0-8.5mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03213-00113251,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS F4105-LRE Diskret IP-kupolkamera i F-serien, 2,8 mm objektiv, IR 10M, IP67, vit, 8-pack
Axis DomekamerorAXIS F4105-LRE Diskret IP-kupolkamera i F-serien, 2,8 mm objektiv, IR 10M, IP67, vit, 8-pack
AXIS F4105-LRE F Series, Discreet IP Dome Camera, 2.8mm Lens, IR 10M, IP67, White, 8-Pack
SKU: 02364-02133694,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M4216-V M42-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 3-6 mm varifokalt objektiv, IP42, vit
Axis DomekamerorAXIS M4216-V M42-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 3-6 mm varifokalt objektiv, IP42, vit
Varumärke: AXISKompakt inomhusdome med 3-6mm varifokalt objektiv och fjärrstyrd zoom/fokus. 4MP-sensor med WDR och Lightfinder för bra bild i alla ljusförhållanden.
Inbyggd AI-processor för deep learning-analys med person- och fordonsdetektering.
HDMI-utgång för lokal bildvisning, IP42/IK08-skyddad. Perfekt för butiker, kontor och offentliga miljöer.
SKU: 02112-0016352,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Axis DomekamerorAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Varumärke: AXISAXIS M5526-E är en kompakt och prisvärd PTZ Dome-kamera för både inom- och utomhusbruk.
Den levererar skarp bildkvalitet i 4 MP och har en kraftfull 10x optisk zoom som fångar detaljerade närbilder på avstånd.
Kameran erbjuder kontinuerlig 360° panorering och en snabb autofokus som säkerställer skarpa bilder i varje läge.
SKU: 02768-00113914,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (ersätter M3205-LVE)
Axis DomekamerorAXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (ersätter M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR och OptimizedIR med 30 meters IR-belysning säkerställer den utmärkt bildkvalitet i alla ljusförhållanden. Kameran har IP66-skydd för utomhusbruk och inbyggd cybersäkerhet.
SKU: 02371-0017811,00 kr















