| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 24, CISPR 35, EAC, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 3.2mm |
| Formfaktor | Bullet |
| Funktioner | Aktivt larm för sabotage, Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, Inbyggd infraröd belysningsarmatur, Rörelsedetektering |
| Färg | |
| Hållbarhet | Dammtät, Stötdämpande, Vattentät |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Linstyp | Fast |
| Max fokuslängd | 2.80 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK08 |
| Monteringstyp | Fäste för konsol, Takmontering, Väggfäste |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Produktgrupp | M |
| Produktnamn | AXIS M2035-LE Svart |
| Produktserie | M20 |
| Produkttyp | Fasta kameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | No |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| Bländare | f/1.4 |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 1/5 sekund |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 13W |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 2.8mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | M2035-LE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02131-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | TH |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
AXIS M2035-LE M20-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera med Deep Learning, 3,2 mm fast objektiv, IR 20M, IP67, svart
🟡 Beställningsvara - Leveranstid varierar
AXIS M2035-LE M20 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera with Deep Learning, 3.2mm Fixed Lens, IR 20M, IP67, Black
Artikelnummer: 02131-001
GTIN: 7331021073043
5000,00 kr
Relaterade produkter
-
Axis Bulletkameror
AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 29 mm objektiv, IR 80M, IP67, vit
Axis BulletkamerorAXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 29 mm objektiv, IR 80M, IP67, vit
Varumärke: AXISAXIS P1465-LE P14 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera, 29mm Lens, IR 80M, IP67, White
SKU: 02340-00110598,00 kr -
Axis Bulletkameror
AXIS Q1809-LE Q1809-LE 8K 41MP Bullet IP-kamera, 2x optisk zoom, 12-24 mm objektiv
Axis BulletkamerorAXIS Q1809-LE Q1809-LE 8K 41MP Bullet IP-kamera, 2x optisk zoom, 12-24 mm objektiv
AXIS Q1809-LE Q1809-LE 8K 41MP Bullet IP Camera, 2x Optical Zoom, 12-24mm Lens
SKU: 02870-00179187,00 kr -
Axis Bulletkameror
AXIS M2036-LE M20-serien, 4MP Zipstream IP Bullet-kamera, 2,4 mm fast objektiv, IR 20M, IP66, vit
Axis BulletkamerorAXIS M2036-LE M20-serien, 4MP Zipstream IP Bullet-kamera, 2,4 mm fast objektiv, IR 20M, IP66, vit
Varumärke: AXISAXIS M2036-LE är en prisvärd 4MP bullet-kamera med 2.4mm objektiv och 129° bredt synfält.
Med AI-analys (DLPU), IR-belysning till 20m och WDR säkerställer den pålitlig övervakning i alla ljusförhållanden.
IP66-skydd för utomhusbruk.
SKU: 02125-0015689,00 kr -
Axis Bulletkameror
AXIS P1468-XLE 8MP Zipstream explosionssäker IP Bullet-kamera, 6-13mm varifokalt objektiv, IR 40M, IP67, svart
Axis BulletkamerorAXIS P1468-XLE 8MP Zipstream explosionssäker IP Bullet-kamera, 6-13mm varifokalt objektiv, IR 40M, IP67, svart
AXIS P1468-XLE 8MP Zipstream Explosion Proof IP Bullet Camera, 6-13mm Varifocal Lens, IR 40M, IP67, Black
SKU: 02534-00139784,00 kr -
Axis Bulletkameror
AXIS Q1785 Explosionsskyddad serie, WDR IP68 2MP 4,3-137 mm varifokallins 32 x optisk zoom IP Bullet Camera
Axis BulletkamerorAXIS Q1785 Explosionsskyddad serie, WDR IP68 2MP 4,3-137 mm varifokallins 32 x optisk zoom IP Bullet Camera
AXIS Q1785 Explosion-Protected Series, WDR IP68 2MP 4.3-137mm Varifocal Lens 32 x Optical Zoom IP Bullet Camera
SKU: 01572-001142549,00 kr
















