| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 6.2-12.9mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandalresistent |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP6K9K |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Kategori | Videoövervakning |
| Linstyp | Varifokal |
| Max fokuslängd | 12.90 mm |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 60529 IP68, IEC/EN 60529 IP69, IEC/EN 62262 IK11, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Monteringstyp | Fäste för konsol, Montering i kopplingsdosa, Rörledningsfäste |
| Nattseende | JA |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Produktgrupp | Q |
| Produktnamn | AXIS Q3538-SLVE KUPOLKAMERA |
| Produktserie | Q35 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 8MP |
| Maximal drifttemperatur | 55°C |
| Bländare | f/1.6-2.9 |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10+ |
| Lins ingår | JA |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Min fokuslängd | 6.2mm |
| Min. temperatur i drift | -50°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | Q3538-SLVE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02463-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
AXIS Q3538-SLVE Q35-serien, 8MP Zipstream IP Dome-kamera med Deep Learning, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IR 40M, IP66 (ersätter Q3517-SLVE)
🟡 Beställningsvara - Leveranstid varierar
AXIS Q3538-SLVE Q35 Series, 8MP Zipstream IP Dome Camera with Deep Learning, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IR 40M, IP66 (Replaces Q3517-SLVE)
Artikelnummer: 02463-001
GTIN: 7331021077812
23864,00 kr
Relaterade produkter
-
Axis Domekameror
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (ersätter M3205-LVE)
Axis DomekamerorAXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (ersätter M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR och OptimizedIR med 30 meters IR-belysning säkerställer den utmärkt bildkvalitet i alla ljusförhållanden. Kameran har IP66-skydd för utomhusbruk och inbyggd cybersäkerhet.
SKU: 02371-0017811,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis DomekamerorAXIS M4227-LVE M42-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4227-LVE M42 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02815-0019885,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M3216-LVE M32-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 2,9 mm fast objektiv, IR 30M, IP66, vit
Axis DomekamerorAXIS M3216-LVE M32-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 2,9 mm fast objektiv, IR 30M, IP66, vit
Varumärke: AXISEn kostnadseffektiv 4MP-domekamera med avancerad bildteknik för utmärkt bildkvalitet i alla ljusförhållanden.
Kameran har inbyggd AI-analys för att identifiera personer och fordon direkt i kameran, samt ljud- och I/O-anslutningar för systemintegration.
Med IP66/I
SKU: 02372-0019138,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 4,3-8,6 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
Axis DomekamerorAXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 4,3-8,6 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
AXIS Q3626-VE Q36 Series, 4MP Zipstream IP Dome Camera, 4.3-8.6mm Varifocal Lens, IP66, White
SKU: 02616-00118464,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
Axis DomekamerorAXIS M4228-LVE M42-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, WDR, optimerad IR, 3,2-7,2 mm varifokalt objektiv
AXIS M4228-LVE M42 Series 8MP Outdoor Dome IP Camera, WDR, OptimizedIR, 3.2-7.2mm Varifocal Lens
SKU: 02816-00111204,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea inbyggd IP Dome-kamera, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit, 10-pack
Axis DomekamerorAXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea inbyggd IP Dome-kamera, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit, 10-pack
AXIS P3905-R Mk III P39 Series, 2MP Zipstream Onboard IP Dome Camera, 3.6mm Lens, IP67, M12, White, 10-Pack
SKU: 02671-02153990,00 kr -
Axis Domekameror
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
Axis DomekamerorAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP IP-kamera för utomhusbruk med inbyggd mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokalt objektiv, AI-driven, OptimizedIR
AXIS P3277-LVE P32 Series 5MP Outdoor Dome IP Camera with Built-In Microphone, 3.0-8.5mm Varifocal Lens, AI Powered, OptimizedIR
SKU: 03213-00113251,00 kr















